Choroby Podkategoria: Choroby

1 · 2 · następna strona »
 • Psychoterapia, e-Psychoterapia.info »

  Dotychczas za sprawdzoną formę psychoterapii uznawało się psychoterapię osobistą,
  opartą na bezpośrednim spotkaniu terapeuty i pacjenta. Dziś zaś coraz częściej ceni się psychoterapię grupową. Poza relacją z psychoterapeutą istotną funkcję odgrywa tu
  wsparcie innych członków rodziny, łącząca ich więź, jak również wnikliwa obserwacja. Za szczególne odmiany psychoterapii grupowej uznaje się także małżeńskie czy rodzinne terapie w grupach. Strona dostarcza nam sprawdzonych i praktycznych wiadomości na temat historii oraz klasyfikacji istniejących odmian psychoterapii, a także nowinek oraz wskazówek.

  Data dodania: 19 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Nadmierna potliwość »

  Gorąco zapraszamy do sprawdzenia witryny, która w całości poświęcona została tematyce nadmiernego pocenia. Witryna jest moim blogiem, na którym opisałem indywidualne doświadczenia podczas walki z tym problemem. Opisuje wszystkie antyperspiranty, jakie miałem okazje na sobie testować. Zapewniam, że dzięki mojemu doradztwu rozwiążesz własne kłopoty z nadmiernym poceniem się nocą. Wypróbuj to sam

  Data dodania: 15 06 2011 · szczegóły wpisu »
 • Osteoporoza »

  Osteoporoza polega na wolnym redukowaniu się masy kostnej z upośledzoną, to znaczy nieprawidłową, mikroarchitekturą tkanki kostnej, co w konsekwencji prowadzi do większej jej podatności na różne urazy - wliczając w to i złamania.

  W Polsce osteoporozą dotkniętych jest około 20 do 30 proc. osób spośród tych, które ukończyły 50 rok życia. W przypadku złamania szyjki kości udowej ponad 1/4 chorych potrzebuje pomocy innych osób aż do śmierci. Śmiertelność z powodu powikłań tego typu złamań, głównie polegających na procesach zakrzepowo-zatorowych przebiegających w układzie krążenia sięga od 10 do 15 procent w ciągu pierwszego roku po złamaniu.

  Data dodania: 07 11 2010 · szczegóły wpisu »
 • Ośrodek uzależnień »

  Niepowtarzalna okazja - obniżka cen dla pacjentów. Efektywny ośrodek terapii alkoholizmu w województwie małopolskim - terapia uzależnień. Poszukujesz pomocy dla samego siebie ewentualnie dla swoich przyjaciół, członków rodziny? Oferujemy konsultacje, terapię uzależnień, terapie współuzależnionych i DDA, warsztaty terapeutyczne, mitingi AA, innymi słowy spotkania z trzeźwiejącymi alkoholikami, detoksykacja organizmu. Posiadamy bardzo dobre warunki dla leczących się w naszym prywatnym ośrodku terapii stacjonarnie. Jesteśmy po to aby Ci przynieść ulgę w takim razie wejdź na naszą stronę, zapoznaj się w informacjami oraz skontaktuj się. Pomożemy Tobie przezwyciężyć nałogowy problem,, staniesz się po raz kolejny szczęśliwym człowiekiem spoglądającym z optymizmem na następny dzień. Zadzwoń i odwiedź nas.

  Data dodania: 25 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Blog medyczny. Poradnik zdrowie i medycyna »

  Poradnik zdrowie i medycyna - portal dla Twojej rodziny oferujący m.in. artykuły o tematyce zdrowia, profilaktyki, chorób, diety, diagnostyki, terapii i ratownictwa medycznego. Informacje niezbędne do prawidłowej profilaktyki zdrowotnej.
  Zdrowie jest wartością daną nam raz na zawsze, jednak nieodpowiednie postępowanie może się przyczynić do jego utraty.
  Obecnie styl życia i zachowania zdrowotne mają ogromne znaczenie dla zachowania zdrowia.
  Dzięki zdrowiu można realizować swoje marzenia i osiągać zamierzone cele.
  Zapraszamy do lektury.

  Data dodania: 02 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Psychoterapia Poznań »

  Nasz Ośrodek usytuowany jest w cichym i otoczonym przyrodą zakątku wsi Golęczewo, w odległości 15 km od Poznania. Infrastruktura i wystrój wnętrz wytwarzane były tak, żeby zapewniały komfort i pomagały w osiąganiu wewnętrznego spokoju i harmonii. Położenie ośrodka, sąsiedztwo natury, z dala od zgiełku dużych miast sprzyja pracy nad sobą i terapii. Nasz Ośrodek jest przytulny, ciepły, otwarty i kameralny. Gwarantujemy wysoki standard zamieszkania dla 20 ludzi w jednym czasie. Nasze pokoje są ładne, czyste i właściwie każdy posiada swoją łazienkę.

  Data dodania: 29 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Świerzb »

  Zapewne bardzo często w twoim życiu pojawiały się na ciele różnorodnego rodzaju krosty. Na ogół bagatelizujemy zmiany na naszej skórze uważając, że po jakimś czasie same, bez żadnego leczenia znikną. Jedną z częstszych schorzeń skóry jest świerzb. Nie jest niezmiernie niepokojąca, jakkolwiek kłopotliwa i niezmiernie zakaźna. Nasza witryna jest prawdziwym kompendium informacji na temat tej choroby. Dowiesz objawy świerzbu,jak mu zapobiegać, jak leczyć świerzb oraz znajdziesz orientacyjne zdjęcia przedstawiające przemiany skórne uczynione przez świerzbowca.

  Data dodania: 25 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Półpasiec uszny »

  Półpasiec przysparza wielu problemów, z którymi muszą borykać się osoby nim zarażone. Nasz portal dokładnie obrazuje skalę działania tego problemu. Szczegółowo opisuje przyczyny, jak i też skutki wynikające z zarażenia. Uczy także osoby zdrowe, jak zadbać o zabezpieczenie przed tą infekcją. Przedstawia także, jak wygląda ona u ludzi, które już z nią walczyły. Informacje zostały przedstawione w postaci tekstów i zdjęć.

  Data dodania: 14 12 2010 · szczegóły wpisu »
 • Amgen - produkcja leków »

  Amgen sp. z o.o. to warszawski oddział zagranicznej firmy zajmującej się produkcją wysoko wyspecjalizowanych leków onkologicznych. Ogromne zapotrzebowanie na tego typu leki jak również} do tej pory problemy w leczeniu tego rodzaju chorób prowadzą do zaangażowania pracowników Amgen sp. z o.o. w wypracowywanie lepszych receptur, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z chorobami. Amgen sp. z o.o. dzięki stosowaniu w badaniach analizy kodu DNA oraz innych ważnych elementów, takich jak szczegółowa analiza przebiegu choroby u pacjenta jest coraz bliższa wyprodukowania medykamentów, które okażą się skuteczne dla jeszcze większej liczby pacjentów. Do chwili obecnej Amgen pomogło już wielu chorym w Polsce oraz milionom na całym świecie. Utrzymanie pozycji lidera i pomoc pacjentom poważnie chorym to podstawowe motywy przyświecające działalności Amgen sp. z o.o. Zatrudniając wysoko wykwalifikowanych ekspertów Amgen stale ulepsza swoje produkty i stosuje coraz to nowsze techniki badawcze.

  Data dodania: 12 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Dieta Grup Krwi »

  U osób z grupą krwi AB w wielu przypadkach spotykanymi przypadłościami są zapalenia pęcherzyka żółciowego. Grupa krwi B ma niedużo przeciwcial chroniących przed zakażeniem pęcherza i nerek. mężczyźni i kobiety z ta grupa krwi częstokroć zapadają na alergie pokarmową .

  Data dodania: 03 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • Psycholog Warszawa »

  Poradnia Strefa Myśli powstała dla osób, które z poradą psychologa albo terapeuty preferują poradzić sobie z własnymi problemami i dokonać pozytywnej zmiany w swoim życiu. W Strefie Myśli podchodzimy do każdego w sposób indywidualny. Wierzymy, że to dzięki profesjonalnej pomocy, jaką oferujemy. Zapraszamy do zapoznania się ze elementami naszej oferty. W poszczególnych zakładkach wynajdą Państwo szerszy opis działalności poradni, informacje na temat godzin i miejsc przyjęć oraz dodatkowo aktualny cennik. Zachęcamy też do odwiedzenia sekcji FAQ, w której zamieściliśmy odpowiedzi na w bardzo wielu sytuacjach zadawane pytania.

  Data dodania: 17 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • Cukrzyca »

  Cukrzyca we współczesnych czasach jest chorobą do wyleczenia.Na cukrzycę choruje bardzo wile ludzi na całym świecie.na cukrzyce choruje się wtedy gdy poziom glukozy czyli cukru przekracza dopuszczalna normę we krwi.Cukrzyca to choroba, którą poprzez współczesne leki i medykamenty można wyleczyć bardzo szybko.Cukrzyca to choroba, którą można wyleczyć.W czasie cukrzycy powinno się jeść dużo owoców i pić jak najwięcej soków owocowych.O chorobie cukrzyca już wiele napisali dziennikarze w prasie jak i naukowcy w encyklopediach

  Data dodania: 10 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie alkoholizmu w Poznaniu »

  Nasza klinika NGM Poznań to przychodnia o bogatym doświadczeniu. Wybrało nas wiele osób uzależnionych, którzy całkowicie pokonali alkoholizm i wrócili do abstynencji. NGM Poznań zlokalizowane jest w dobrej lokalizacji w centrum Poznania. Terapie leczenia alkoholizmu wykonujemy także dla wygody pacjenta pod podanym adresem w Poznaniu.

  Data dodania: 03 11 2015 · szczegóły wpisu »
 • Opony »

  Nasza strona idealnie nadaje się dla ludzi zainteresowanych biologią i budową ludzkiego organizmu. Na tej stronie można znaleźć wiele informacji na temat opon mózgowych, ich zadań oraz chorób. Szczególną uwagę poświęcono zapaleniu opon mózgowych. Opisana jest choroba, jej objawy, przebieg oraz metody zwalczanie. Dzięki informacjom zawartym na naszej stronie można odszukać skuteczne metody leczenia zapalenia opon mózgowych oraz metody profilaktyki.

  Data dodania: 01 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • refluks żołądkowo-przełykowy »

  Refluks żołądkowy, zwany również chorobą refluksową przełyku jest nieprzyjemną chorobą która polega na cofnięciu się kwasów żołądkowych w stronę przełyku. Ujawnia się zgagą, która sprawia uciążliwe dokuczliwości, między innymi zgagę. Nasza Strona internetowa ma na celu pomóc ludziom w rozpoznaniu dolegliwości oraz w przewyższeniu jej. Prezentujemy ogólne informacje na temat refluksu, w jaki sposób refluks się ujawnia, jak go kurować oraz podpowiadamy jak prawidłowo powinno się zestawić dietę refluksową, aby jak najprędzej go pokonać. Początkujące mamy odnajdą, również materiał w kwestii refluksu u dzieci.

  Data dodania: 26 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Terapia uzależnienia od alkoholu »

  Zespół tworzący Ośrodek to profesjonalna kadra psychologów, terapeutów i psychoterapeutów oraz dodatkowo personel obsługi, dla których nadrzędnym misją pracy jest służba drugiemu człowiekowi zrodzona z powołania i wykonywana z olbrzymim zaangażowaniem. Nasz Ośrodek usytuowany jest w cichym i otoczonym przyrodą zakątku wsi Golęczewo, w odległości 15 km od Poznania. Infrastruktura i wystrój wnętrz zaprojektowane były tak, ażeby zapewniały wygodę i pomagały w osiąganiu wewnętrznego spokoju i harmonii.

  Data dodania: 01 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • Cholesterol »

  Cholesterol często przez lekarzy zwany jest cichym zabójcą, ponieważ praktycznie nie prowadząc badań, nie mamy pojęcia na jakim jest poziomie naprawdę. Częstokroć przypomina o sobie dopiero po czterdziestym roku życia. Wówczas to właśnie zaczynamy dbać o siebie myśląc głównie o tym, co jemy na codzień. Kiedy szukamy skutecznych narzędzi do jego zwalczania, to zasięgnijmy opinii lekarzy, dietetyka albo także przeszukajmy zasoby sieci.

  Data dodania: 01 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Jak być zdrowym - zapobieganie i leczenie chorób »

  Niniejszy serwis o zdrowiu w wyczerpujący sposób podpowiada nam jak być zdrowym, jak powinno wyglądać zapobieganie i leczenie chorób.
  Nie od dziś wiadomo, że o wiele lepiej jest zapobiegać chorobom, niż leczyć choroby.
  Aby być zdrowym należy przede wszystkim postawić na zwiększoną aktywność ruchową i zdrowo się odżywiać. Zdrowa dieta bogata w naturalne witaminy i minerały jest podstawą dobrej kondycji naszego organizmu. Niestety współczesna żywność nawet ta mało przetworzona jest uboga w substancje odżywcze i dlatego należy pomyśleć o stosowaniu naturalnych suplementów diety.
  O tym wszystkim dowiemy się z fachowych wpisów tejże witryny.
  Tu także znajdziemy niezbędne informacje dotyczące sposobów wzmocnienia odporności organizmu, dowiemy się jak zadbać o włosy i paznokcie, jak mieć zdrową skórę, jak skutecznie schudnąć, jak dbać o zdrowy sen i mieć udane życie seksualne. Są też dwie odrębne kategorie poświęcone zdrowiu mężczyzny oraz zdrowiu kobiety. Dzięki tam zawartym informacjom dowiemy się jak być zdrowym mężczyzną oraz jak być zdrową i zadbaną kobietą. Znajdziemy tu również osobną kategorię poświęconą ciąży, macierzyństwu i zdrowiu dziecka.

  Data dodania: 03 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Anoreksja »

  Większość z nas szuka w pewnym stopniu akceptacji. Masa osób ma nadzieję, że zapewni ją atrakcyjny wygląd. Chcąc osiągnąć doskonałą sylwetkę, niektórzy z nas gwałtownie odrzucają jedzenie oraz nie przestają czynić tego, jako że nadal są niezadowolone z siebie. Dokładnie tak przebiega anoreksja – choroba, powodująca wyniszczenie całego organizmu, narażenie narządów wewnętrznych, a w 10% przypadków – śmierć. Jako że problem powstaje w psychice chorego człowieka, niezwykle istotną rolę może pełnić jej najbliższe środowisko społeczne. Jak poznać, czy ktoś nam znany cierpi na anoreksję? Jak wygląda przebieg choroby i jej rezultaty? W jaki sposób udzielić wsparcia zmagającej się z chorobą osobie? Tego i masy innych przydatnych rzeczy na temat tej choroby możemy dowiedzieć się ze strony.

  Data dodania: 18 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie i objawy nerwicy »

  Obecnie nerwica jest już jedną z chorób, które traktuje się coraz poważniej. Stanowi ona siatkę zmian natury psychicznej, objawiających się w widocznej zmianie zachowania. Te zaburzenia mogą wiązać się z nadmierną drażliwością, obniżeniem humoru, napadów lęku, odczuwania niepokoju czy w
  nielogicznych zachowaniach. Bardzo często z chorobą związane jest percepcja realnego bólu. Martwi także fakt, że badania potwierdzają wzrost liczby zachorowań wśród młodych ludzi. Ta strona zawiera wiele cennych artykułów na temat tego, na co w dziwnie zachowujących się znajomych powinniśmy zwrócić uwagę,
  a także – gdzie poszukiwać pomocy.

  Data dodania: 13 03 2011 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Choroby

Choroby - nowa strona:

Adres: