Szkoły wyższe Podkategoria: Szkoły wyższe

 • Zarządzanie »

  Szkoła wyższa imienia Bogdana Jańskiego (wcześniej Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości) to jedna z najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce. Początkowo nauka odbywała się jedynie w Warszawie, a jedynym prowadzonym kierunkiem było zarządzanie i marketing. Na przestrzeni piętnastu lat działania szkoły otwarte zostały wydziały Zarządzania i Nauk Społecznych oraz wydziały zamiejscowe w Krakowie, Elblągu, Chełmie, Opolu i Zabrzu. Szkoła poza edukacją samą w sobie dba również o także program wychowawczy mający na celu kształtowanie w studentach postawy służby i odpowiedzialności wobec ojczyzny. Obecnie Uczelnia imienia Bogdana Jańskiego kształci przeszło osiem tysięcy studentów z kraju i z zagranicy będąc jedną z największych niepublicznych uczelni w kraju. Studia licencjackie prowadzone są na sześciu kierunkach (zarządzanie, politologia, socjologia, pedagogika, gospodarka przestrzenna i filozofia). Studia magisterskie prowadzone są na kierunku Zarządzanie. Uczelnia zdobyła pozytywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej na wszystkich badanych kierunkach studiów. Jakość nauczania potwierdzona została dwukrotnie certyfikatem "Wiarygodna Szkoła". Studenci korzystać mogą też ze stypendiów, naukowych oraz socjalnych.

  Data dodania: 19 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Zdrowie publiczne »

  Zdrowie publiczne to nauka, która zajmuje się zdrowiem społeczeństwa jako jedności. Koncentruje się ono na wspólnym rozstrzyganiu lokalnych czy nawet międzynarodowych. Zdrowie publiczne ma hamowanie i nadzorowanie chorób, a nie ich leczenie. Owe przeciwdziałanie następuje poprzez uświadamianie społeczeństwa w obszarze zdrowego żywienia, zdrowego sposobu życia i innych kwestii wpływających na stan zdrowia człowieka. Organizowanie badań wpływa z kolei na kompetencji) w zakresie zagrożeń zdrowotnych i sprawniejsze przeciwdziałanie. Bardzo ważny jest także swobodny dostęp do opieki zdrowotnej, co w wielu krajach jest znacząco) utrudnione, w tym również w Polsce. Nie bez znaczenia jest również czyste środowisko, które wpływa na poprawę naszego zdrowia i jakości życia, dlatego też tak znacząca jest troska o jego dobro.

  Data dodania: 17 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Administracja Warszawa »

  Akademia Leona Koźmińskiego to niepubliczna uczelnia akademicka uznana za jedną z najlepszych w europie szkołę biznesu szerokiego profilu. Uczelnia ta jako jedyna w tej części Europy posiada znakomitą europejską akredytację EQUIS (European Quality Improvement System) nadaną na mocy European Foundation for Management Development w Brukseli. Akademia Leona Koźmińskiego po raz pierwszy zdobyła tę akredytację w roku 1999 tym samym stając się jedną z szesnastu uczelni nagrodzonych w europie. Jak przystało na uczelnię międzynarodową, studia prowadzone są zarówno w języku polskim jak i angielskim. W toku procesu edukacji kolosalna waga przywiązywana jest do nauki języków obcych oraz dodatkowo wiedzy o świecie i kontaktów internacjonalnych. Zapraszamy między innymi na kierunki: Prawo Warszawa. Dla studentów przewidziana została też okazja ukończenia części studiów w uczelniach partnerskich na wszystkich kontynentach.

  Data dodania: 22 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Strona poświęcona edukacji »

  iPrace to strona stworzona z myślą o uczniach oraz studentach. Tematyka bloga nawiązuje do zagadnień związanych z edukacją, w tym: pisaniem prac maturalnych, licencjackich, inżynierskich, magisterskich, referatów, prac na zaliczenie i wiele innych, z którymi przychodzi się zmierzyć uczniom oraz studentom. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką strony.

  Data dodania: 08 09 2015 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Szkoły wyższe

Szkoły wyższe - nowa strona:

Adres: